Quotes

03. Citátové obrázky

29. srpna 2015 v 19:02 | Nu.
Dnes přidávám zase pár citátových obrázků, které se mi naschromáždily v PC.
Btw: Tip na dárek... (udělala jsem ho pro kámošku, co teď má těžké období) Na proužky barevného papíru jsem nějak hezky napsala různé inspirativní citáty (jako... ať to nevzdává a tak). Poté jsem je na několikrát přeložila a všechny dala do sklenice, kterou jsem hezky nazdobila. Každý den si může ráno jeden vytáhnout a hned vše půjde líp :D. Jde to použít i jako motivace, každé ráno před odchodem od školy.
Je to fakt skvělý dárek a udělal jí velikou radost! Čerpala jsem i z těchto citátů + z předchozích dvou částí. :))02. Citátové obrázky

8. května 2015 v 12:07 | Nu.
Dneska něco odlehčeného. V útrobách mého počítače jsem našla stažené tyhle "chytré" citáty. Dneska už na většinu z nich mám úplně jiný pohled, ale v té době pro mě asi něco znamenaly, tak jsem se rozhodla, že se o ně s vámi podělím, protože každý člověk je jiný a tak třeba někoho z vás zaujmou a potěší. Většina za nich jsou takové ty "z nešťastné lásky" apod. Takže hodně opak, těch, které vyznávám dnes. Ale mě tehdy asi braly a některé se mi líbí i teď. Nuže... tady to máte :D.


Tak třeba tenhle ↑ je úplně úžasnej. To jako naprosto souhlasím :D

Antonie de Saint-Exupéry: Citáty

17. února 2015 v 18:32 | Nu.
Ti z vás, kdo mě pravidělněji sledují si možná již všimli, že hrozně moc zbožňuji Exupéryho. Pro mě je úplně geniální filosof s hrozně moc obdivuji, jak skvěle dokáže své myšlenky a postoje přenést na papír. Moje nejoblíbenější Exupéryho dílo však není kupodivu Malý Princ (ačkoliv ho většinou uvádím jako nejoblíbenější knihu a opravdu ho zbožňuji), ale Citadela. Opravdu pečlivě a s láskou jsem pro vác vybírala mé nejoblíbenější citáty, plus jsem přihodila pár takových těch hodně známých. Ty pro mě nejúžasnější jsem označila srdíčkem ♥. Snad vás také nějké zaujmou.

PS: opravdu težko vybrat citáty z Citadely, když je to vlastně jeden veliký dokonalý citátát :D Takže jsem vybrala jen pár, aby vás navnadily k četbě ;)♥ "Vysálo dokonce i zlatou barvu písku, až natolik zbělel a ztratil obsah, že jsme tu končinu nazvali Zrcadlo. Protože ani zrcadlo nic neobsahuje a obrazy, jimiž se naplní, jsou bez váhy i trvalosti. Protože jako solné jezero, i zrcadlo někdy spaluje oči." (Citadela)

"Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí"

"A tak ten, kdo byl poražen a znovu sbírá síly, je pro mne větším vítězem než ten, kdo se těší ze včerejšího vítězství jako lenivec ze sklizně, a spěje už jen k smrti." (Citadela)

"Bral vážně bezvýznamná slova a byl proto velice nešťasten."

Woody Allen: Citáty

21. ledna 2015 v 17:31 | Nu.
Nazdárek všichni, jelikož nějak nestíhám psát (škola, práce, zařizování akcí, škola... :D) tak jsem z DIY středy uděala citátovou středu (ačkoliv citátový den byl včera). Přináším vám mé nejoblíbenější citáty od Woodyho Allena. Hodně z nich možná budete znát a určitě by se našli i další, které jsou super. Ale tohle jsou ty, na které mi nejvíce utkvěli v hlavě... tudíž asi budou z těch nejzajímavějších :D. Konec tlachání, jdeme se vzdělat :D.

"Sex bez lásky je jen prázdný prožitek. Ale co se týče prázdných prožitků, patří k nejlepším."

"Je sex nemravný? Jen dělá-li se pořádně."

"Viděno z té lepší stránky je smrt jednou z mála věcí, kterou lze realizovat pohodlně v leže."

"Peníze jsou lepší než chudoba, přinejmenším z finančních důvodů."

"Co když všechno je jen iluze a ve skutečnosti nic neexistuje? V tom případě jsem za tenhle koberec vyhodil zbytečně moc peněz."

"Zdálo se, že svět je rozdělen mezi dobré a špatné lidi. Ti dobří lépe spali, zatímco ty špatní si podle všeho daleko víc užívali čas, kdy byli vzhůru."

"Prosím vás, kdo by chtěl žít ve městě, kde jedinou kulturní vymožeností je to, že můžete na červenou odbočit doprava?"

"Neříkám, že nechci umřít. Jen nechci být u toho, až se to stane."

"Tvrdí se, že plavání podporuje držení těla a ladné pohyby, ale všimli jste si někdy, jak chodí kachna?"
Budu ráda pokud se podělíte o vaše oblíbené Woodyho citáty :)).

01. Citátové obrázky

17. ledna 2015 v 11:16 | Nu.
Dneska jsem se rozhodla to trochu odlehčit. Trapně přidávám pár obrázků s citáty z weheartit, ale všichni víme, jak někdy pomáhá se na ně podívat. Nejsem zastánce trapných rádoby hlubokomyslných citátů, ale jak říkám, občas i ty člověk potřebuje a tyhle se mě osobně líbí. Ukazují, to co se snažím světu říct... štěstí je jen stav vaší mysli a vy si ho můžete sami zvolit! Spousta lidí dobrovolně zvolí neštěstí, protože mají nějakou zvrácenou potřebu se v něm schválně utápět... záleží, co zvolíte. Neříkám, že nemám chvíle, kdy jsem "totálně v prdeli" a smutek prostě nepřebiju, navíc mám pocit, že sem tam by měl raději vyjít napovrch, než aby se potlačoval. Ale už konec řečí... Já dneska volím, štěstí :))

Citát dne 01

6. ledna 2015 v 20:30 | Nu.
Dneska dáme jen jeden ;)

,,Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí."
- Albert Einstein

Totálně to vystihuje můj životní postoj :3

Nietzsche citáty

30. prosince 2014 v 23:39 | Nu.
Nějak nemůžu usnout, tak jsem se rozhodla ještě než skončí mé citátové úterý, přidat článek. Rozhodla jsem se vás, Nietzschem nepolíbené, trochu vzdělat. Většina z vás ho asi zná ze školy jen jako zakladatele nacismu. Proto vám nabízím prostřednictvím těchto mnou vybraných citátů poznat ho i z jiné stránky. Já osobně ho mám velmi ráda. (A pro případné šťouraly, ne nejsem nacista).

Navnadím vás mými třemi nejoblíbenějšími a koho zaujmou, nechť pokračuje v četbě. :D

"Čím výš vzlétneme, tím menší se zdáme těm, kteří nedovedou létat."

"Kdo zápasí s nestvůrami, ať se má na pozoru, aby se přitom nestal nestvůrou. A hledíš-li dlouho do propasti, vhlédne pak propast i do tebe."

"Nikdy se nevzdám a nepřestanu zdůrazňovat lapidární drobnost, kterou tito pověrčiví lidé velice neradi přiznávají - totiž to, že myšlenka přijde, když chce "ona", ne když chci "já".

Oblíbené citáty od Shakespeara

23. prosince 2014 v 17:52 | Nu.
Dneska v rámci Citátového dne, přidávám něco málo ze Shakespearovských her a od něj samotného. Většina z nich je (řekla bych) notoricky známá. Chápu, že mné z vás asi Shakespear nebe, ale já ho mám ráda (tedy jak co... třeba Hamleta miluju a Richarda III nesnáším :D). Taky jeho sonety jsou super :3.

Pro vás, co jste Shakespearovi jestě nepřišli na chuť (a třeba neradi chodíte do divadla), nebo ho máte naopak rádi, doporučuji filmové zpracování Hamleta s Kennethem Branaghem (pokud neznáte, ten co hrál Lockharta :D) já měla čtyřhodinovou režisérskou verzi, ale ztratila se někde v metrixu :D. Zde přidávám pro zájemce odkaz na stažení klasické (dvou hodinové) verze, opravdu to stojí za vidění (a pokud jste na něm nebyli v divadle, nebudete za barbary, co neviděli Hamleta :D).

Oblíbené citáty z Harryho Pottera

20. prosince 2014 v 14:14 | Nu.


- Brzy bude třeba volit mezi tím, co je správné a co je snadné.

- Je mnohem snažší odpustit tomu, kdo se mýlil, než tomu, kdo měl pravdu.

- Potlačit na chvíli bolest vede jen k tomu, že bolí ještě víc, když ji pak ucítíš.

- Lidé mají sklon, volit právě to, co je pro ně nejhorší.

- Není dobro ani zlo. Existuje jen moc, a lidé natolik slabí, než aby o ni usilovali

- Samozřejmě, že se to děje uvnitř Tvé hlavy, Harry. Ale proč by to mělo znamenat, že to není skutečné? ♥

- Láska je velmi mocná síla. Mění to, kým jsme, a čím se stáváme.

- Nezáleží na tom, jak se kdo narodí, ale co se z něj stane.

- Štěstí lze nalézt i v té nejtemnější době, pokud nezapomeneme že existuje světlo. ♥

- Mladí si nedokážou představit, jak uvažují a co cítí staří. Starci se ovšem prohřeší, když zapomenou, jaké to bylo, když byli mladí.

- Lhostejnost a nezájem často způsobí mnohem větší škody než otevřený odpor.

- Opravdový pán smrti před smrtí neutíká. Ví, že musí zemřít, a chápe, že ve světě živých jsou mnohem horší věci než umírání.

- Oči má zelené jak čerstvá žába v láku
a černý vlas mu padá do čela.
Jen o něm sním, je úžasný,
ten hrdina, co zmohl Pána zla.
(Valentýnka pro Harryho od Ginny) :D

Great Gatsby 0.1

13. prosince 2014 v 21:22 | Nu.
Tak aby z "everything-can-happen" soboty nebyla "nothing can happen" sobota, pridavam alespon jeden z mych velmi oblibenych citatu z Velkeho Gatsbyho:)

 
 

Reklama