Other

Madagascar: Víte, že?

6. dubna 2016 v 16:45 | Nu.

Zdravím,
minulý týden jsem byla na přednášce o Madagaskaru a rozhodla jsem se udělat krátký článek se zajímavými fakty, které vás možná překvapí či spíše pobaví. Tak jdeme na tooo...


Víte, že:
  • Na madagascaru vládnul panovník, který se jmenoval Andrianampoinimerinandriantsimitoviaminandriampanjaka? (čtete správně nepřejela jsem jen náhodně prsty po klávesnici, opravdu se tak jmenoval :D Chudáci děti ve škole :D)

Hráblo mi

30. ledna 2016 v 20:22 | Nu.
Lidi já asi začala podnikat :D Poslední dobou jsem hodně malovala a nějak, jsem si řekla "Proč na tom nezusit vydělávat?". Chtěla bych se vás jen zeptat na váš názor a byla bych za něj obravdu nehorázně vděčná! Mrkněte prosím na http://picforest.wgz.cz/ a koukněte jestli byste si něco tímhle stylem objednali, popřípadě jak to mám změnit apod. Budu vaším dlužníkem a pokud si něco objednáte dostanete zdrama dárek! :D

Dělala bych obrazy třeba i ze Hry o trůny, Pána prstenů, Hunger Games, Doctora Who apod.

Zde ukázky něčeho, co jsem dělala:
(omlouvám se za kvalitu fotek)

Atlantida z StarGate Atlantis (takhle zmenšeně není moc vidět, ale fakt je to hodně detailní a dalo to několik týdnů práce)


Abstraktní čmáranice :D (ještě nehotová)

Kompas a citát z Hobita

Drobnost, která potěší :D.

Mám toho víc, ale pro ukázku...

Opravdu budu vděčná za názory lidi!

Třeba ten kompas jsem myslela cenově tak 250,- (udělat ho mi zabralo asi 4-5 hodin) koupili byste to za tu cenu? (plus započítejte 100,- poštovného)

Wreck This Journal #1

20. října 2015 v 15:17 | Nu.
Zdravím, dnes první ze slibovaných článků, začínáme něčím odlehčeným :3.

Ano vážení, i já jsem podlehla tomuto fenoménu s názvem "Wreck This Journal".


Už před pár týdny jsem si ho objednala do místního knihkupectví (páč ho tam neměli na skladě), přijdu tam v den, kdy mi bylo hlášeno, že přijde a hned první, co mě udeří do očí - stůl plný "Destrukčního deníku" neboli česká verze mnou objednané knihy a k tomu ještě o stovku (!) levnější. Jistě chápete, že jsem neváhala a popadlo tuto verzi a dělala, že nic objednaného nemám (naštěstí tam byla jiná prodavačka). Protože dát tři sta korun, za něco co (pravda sice kreativní cestou) zničíte... to se mi upřímně moc nechtělo, ale má touha po "Wrecku" byla větší :D.

Není kytka jako kytka aneb můj koníček

19. září 2015 v 14:56 | Nu.
Nazdar vážení, dnes článek z trochu jiného soudku. Psala jsem ho do školního časopisu a tak jsem se rozhodla se o něj podělit i s vámi :)). Snad někoho zaujme.
Vaše Nu. :))

Není kytka jako kytka

Od přírody jsem sběrač. Abych vám objasnila, co tento pojem obnáší, cituji tetičku wikipedii: Lovci a sběrači je rovnostářský typ společnosti, která získává většinu potravy prostřednictvím lovu divokých zvířat a sběru jiné volně se vyskytující potravy - planě rostoucích rostlin a jejich plodů, hmyzu, mlžů, plžů či medu. Přičemž sběr převažuje nad lovem… Lov a sběr je prvotním způsobem obživy rodu Homo, který byl praktikován po většinu lidské existence.

Moje prapraprababička a moje další praprababičky musely být zákonitě sběračky, jinak si to neumím vysvětlit. Mám neskutečné nutkání ke sběru všeho, co lze prostě v krvi. Od sběru třešní a očesání každé dostupné jabloně u silnice až právě po bylinkaření, o kterém vám dnes budu povídat.
Obvyklá reakce na to, když někomu řeknete, že sbíráte bylinky nebývá příliš pozitivní. Většinou se na vás dotyčný divně zašklebí a zeptá se "cooo?". Přitom vezměte v úvahu všechna pozitiva tohoto (pravda dnes již ne zrovna "in") koníčku! Že žádné nevidíte? Pak bych vám tedy ráda objasnila některé stereotypy a bylinkaření více přiblížila.

Probíhá to zhruba takto: Jdete na procházku na čerstvý vzduch s košíkem, plátěnou taškou a batohem na zádech, je jaro nebo léto, takže počasí je krásné a vy ještě spalujete přebytečné kalorie chůzí (pravda, zase tak moc toho nespálíte, ale přece). Jdete, jdete, kocháte se krajinou a náhle: "hele heřmánek!". Usednete, pustíte do uší oblíbenou muziku nebo třeba audioknihu a začnete otrhávat. Když už máte dost, nebo očešete vše, co je v dosahu (u mě spíš ten druhý případ), jste již trochu opálení a odpočinutí a můžete vyrazit dál. Takto pokračujete, dokud není vaše sběračská podstata uspokojena i dalšími druhy bylin. Doma je pak rozložíte na staré noviny a necháte (většinou) ve stínu uschnout. Když jsou usušené a nezbývá v nich již žádná vlhkost, nasypete do sklenice a opatříte etiketou.

Back to school: Rady a tipy

21. srpna 2015 v 11:54 | Nu.
Nazdárek vážení, po delší době přidávám článek. Nevím, kdy bude další, ale měla jsem potřebu tenhle napsat.

Škola se blíží a celý internet zaplavují Back to school videa a články. Protože mě hrozně baví je sledovat/číst, viděla jsem jich opravdu hodně a rozhodla jsem se s vámi podělit o ty nejlepší a nejužitečnější věci, které vám usnadní život studenta. Všichni víme, že totiž není vůbec snadný. Vybrala jsem tedy tipy, co jsem našla online a nadchly mě + přidávám nějaké své.

Snad vám článek trochu pomůže. Držím vám palce v návratu do školy a věřím, že to zmáknete bravurně ;).

Vaše, Nu.

Tip 01:
Je dokázáno, že mozek si nejlépe pamatuje věci cca 30 minut před tím, než jdete spát. Proto se doporučuje přečíst si látku, ze které píšete test, těsně před spaním. Hotové kombo je, když si tu samou látku přečtete ještě hned po probuzení. Váš mozek by si ji měl pamatovat lépe.

Tip 02:
Když se učíte na písemku žvýkejte při tom nějakou příchuť žvýkačky, kterou normálně nežvýkáte. Tu samou si potom vezměte při testu. Mozek bude mít chuť žvýkačky spojenou s danou látkou a bude vám pomáhat vybavit si všechny vědomosti.
(Tohle mě úplně nadchlo, budu muset hned vyzkoušet!)

Tip 03:
Namluvte si danou látku do telefonu a poté jí poslouchejte ráno při cestě autobusem do školy. (Dělám pokaždé a fakt to pomáhá!) Pomáhá také, když si jí namluvíte, posloucháte jí a zároveň jí i čtete. Mozek si jí lépe uloží do paměti.

Tip 04:
Jak se namotivovat k učení? Na každý odstavec, který se musíte z vašeho sešitu naučit, si položte nějakou vaši oblíbenou sladkost (gumového medvídka, kostičku čokolády) a pokaždé, když se daný odstavec naučíte si ji můžete vzít. Bude vás to hnát vzhůru za další sladkostí. Ale ne abyste všechno snědli bez naučení! Odolat je těžké, ale sladkost je za odměnu, pamatujte :D.


Tip 05:
Když máte mít před třídou prezentaci, domluvte se s pár spolužáky, aby vám na konci položili otázku, kterou jim sami určíte (a tudíž na ní budete perfektně znát odpověď), učitel si pak bude myslet, že jste dané problematice opravdu porozuměli.

Tip 06:
Je vlastně jen obnovou pětky. Když máte na konci své prezentace pokládat otázky třídě, předem odpovědi prozraďte spolužákům. Oni se vyšvihnou, že dávali pozor a vy budete v očích učitele za dobré učitele :D.

Tip 07:
Když jste ve stresu před zkoušením apod. Jemně si dýchejte na špičku palce. Vedou odtamtud nervová zakončení k srdci a foukáním na ně se snadněji uklidníte.


Tip 08:
Když se učíte na test, zopakujte vše co jste se naučili tak, že látku budete někomu vyprávět, jako byste vy byli učitelem. Já mám svého plyšáka a vždycky mu danou látku vysvětluji. Srovnáte si tak všechny souvislosti a snadněji pochopíte o co že vlastně jde.

Zabijte mě

27. května 2015 v 20:47 | Nu.
Nazdárek,

lidi já se zase prostě nějak unáhlila s tím "návratem" a teď mám opět věcí až nad hlavu a nestíhám. Prostě se omlouvám, ale blog pojedu prostě opravdu tím stylem, že když bude čas a nálada, tak prostě přidám nějakou úvahu nebo tak něco. Když bude čas tak vás mé milované (jako Liz, Hellen, Jade, Tucka, Maddy Harry apod.) navštívím, přečtu, zasměju/popláču/zamyslím se:D, okomentuju. Ale opravdu nechci abych z povinnosti k blogu přidávala nesmysly, což by se vzhledem k časovému presu dělo.

Zároveň blog nechci rušit, protože vím, že by mi to zase začalo chybět a já bych zakládala nový... a to nechci, jelikož mi tento nějak přirostl k srdci. Dokonce (to se mi nikdy nestávalo) a jsem na některé články docela pyšná, protože opravdu reflektují mě a můj názor.

Jen vás prosím, abyste se nezlobili a pochopili to. Byla bych vděčná. Také bych byla vděčná, kdybyste na mě i přes to nezanevřeli a nezapomněli a sem tam (třeba jednou za měsíc) mrkli, zda jsem náhodu neožila :D.

Mám vás všechny moc ráda a je mi tu s vámi hrozně moc dobře. Zatím vám všem přeji ať se máte famfárově, ať se vám daří, ať jste šťastní a hlavně ať jste sami sebou, ať si nenecháte vzít to, čemu věříte, páč takoví jste nejlepší! :D :3

S láskou Nu.


"Všichni se sice nalézáme ve škarpě, ale někteří z nás se dívají ke hvězdám."

Recenze: The Interview

25. ledna 2015 v 10:27 | Nu.
A/N Vím, že se na internetu objevily tuny recenzí na tento film, ale já se k němu prostě také musím vyjádřit. Předem bych ráda řekla, že se už léta HODNĚ zajímám o dění v KLDR. Jeden z mých minulých blogů se tomu docela dost věnoval a ve škole, kdykoliv bereme ať už v zemáku, dějáku nebo politologii KLDR, tak mě učitelé nechávají tu hodinu přednášet :D. Protože ví, jak moc se o to zajímám. I když je fakt, že od té doby, co vládne Un, který ještě více dbá na ovládání médií, to je těžko a už nemám až takový přehled. (Čítávala jsem blog jednoho chlápka, který překládal originální korejské noviny do češtiny, ale od té doby co je tam Un, se už z novin, kromě toho, že někde vystupovali nějaké malé děti s básničkami nebo že je dobrá sklizeň pšenice, už nic nedozvíte.) To jen abyste rozuměli, že (alespoň v rámci možností) vím, jak to v Korei chodí, tudíž mi docházejí všechny narážky, které ve filmu jsou... (neříkám, že vám třeba ne) jako když Kim, řekne "au moje kotníky" apod.

The Interview

Aneb jeden z nejblbějších a nejvtipnějších filmů, co jsem kdy viděla. Věřím, že kolem něj bylo tolik propagace (těžko říct zda falešné či ne), že jste o něm všichni alespoň slyšeli. Já jakožto člověk, který se opravdu hodně zajímá o Severní Koreu, jsem si ho pochopitelně nemohla nechat ujít. Můžu vám říct, že film je výborná parodie, jak na KLDR tak i na samotné USA. Ukazuje se zde tupost a přecitlivělost Američanů, stejně jako podlost a krutost Kim Čong-una. Ačkoliv, nebo snad právě proto, jak je film pitomý, přinutí vás se svíjet smíchy každých pár minut. Neustálé homosexuální narážky; citové výlevy hlavních hrdinů, kteří jednou spáchat do KLDR atentát na Kim Čong-una; věci které o sobě Kim prohlašuje (vtipné, ale bohužel on to opravdu tak v Korei dělá), jakože nemá řitní otvor, tudíž nekadí apod. Je toho hodně, co vás přiměje se smát.

Rozhodně to však není žádný velkofilm, ze kterého byste se něco o tom, co se v Severní Korei děje dozvěděli. Navíc parodičnost filmu svádí k domněnce, že i tyto Kimovy řeči jsou jen parodií a nikoliv skutečností. Pro mě, jakožto člověka, který se myslím v rámci možností, orientuje v tom, co se tam děje, je to opravdu výborná parodie, protože přesně zesměšňuje to co má a jsou tam opravdu perfektní narážky na současnou situaci. Ale věřím, že i ti kdo se v o dění v KLDR vůbec nezajímají se dost nasmějí.

Hlavní chybou filmu však podle mě je, že jsme jím přišli o možnost tímto stylem opravdu atentát spáchat. Takhle Kim už interview s nikým nikdy neudělá. Velmi mě překvapuje, že KLDR po odvysílání tohoto filmu nezahájila jaderný útok. Neustále mi to vrtá hlavou... Ale to již odbočuji. Zkrátka, doporučuji se na film podívat.
Moje oblíbené články týdne

10. ledna 2015 v 14:34 | Nu.
Jelikož jsem za tento týden narazila na pár fakt super článků, rozhodla jsem se se s vámi o ně podělit (jeden je myslím trošku starší). Kdo jste je nečetl, doporučuji je a ručím vám za to, že se vám budou líbit. Ještě uvidím zda tento typ článků zavedu jako pravidelný, ale když takhle uvidím něco zajímavého, myslím, že by bylo fain dát o tom vědět i okolí, aby si také měli co počíst.
Je pravda, že jsem se neptala autorů, zda jim nevadí toho zvěřejnění (ale nevidím důvod proč by tomu tak mělo být), ale příště se asi raději zeptám, co myslíte? Předem se omlouvám jiným autorům, kteří třeba také napsali super článek, ale já jsem ho sem nezařadila nebo jem ho ani nečetla. Nejsem žádná superžena :D Tak snad se na mě nikdo nebude zlobit nebo tak :D.

1) 10 reasons why: whales od Liz. Deset důvodů proč být velrybou. Ten článek mě velmi pobavil a poskytl mi zcela odlišný pohled na tyhle obrovské vodní potvory :D. Hodně obdivuji, že jí to vůbec napadlo, protože je to opravdu naprosto ženiální :D. Doporučuji přečíst!

2) Neměli bychom jít bojovat? od Míši. Výborná, krátká a věcná úvaha s velmi zajímavými úhly pohledu. Fakt mě zaujala myšlenka- co když je oním posláním člověka na Zemi, opravdu válčit, prát se a zabíjet se. Moc se mi ten článek líbil.

3) Metamorfóza v hrocha od Mengano. Skvělý článek o tom, jak je pro některé z nás těžké ráno normálně fungovat. Článek je sice starší, ale já na něj narazila dneska ráno, takže jsem ho zařadila do článků týdne, snad vás také zaujme.

DIY Obrazy do pokoje

7. ledna 2015 v 19:01 | Nu.
Asi před měsíce jsme se s bráchou rozhodli, že si trochu pozměníme pokoj (sdílíme jeden). Měnilo se pár věcí, kterými vás nebudu zbytečně zatěžovat, ale hlavní část (která je ještě sále v procesu změn) byla výzdoba. Stěny nám již mnoho let zdobí plakáty metalových kapel (já mám nad postelí Ozzyho, který je 90x60cm a toho se nevdám), tak jsme se rozhodli je vyměnit za výzdobu ve jménu našich oblíbených fandomů. Ale aby to nebylo moc drahé, tak vše kreslím/maluji/vyrádím sama (což není takový problém, dělám pár let obrazy, jakože fakt obrazy, ne jen tohle, co vám ukážu :D).

Zde je ukázka sady A4kových obrazů, které vysejí vedle sebe nad mým psacím stolem. V těchto barvách jsou záměrně, protože máme šedivé stěny, tak aby to ladilo. Plus sem přidávám ještě jednu takovou koláž, kterou mám u postele :)).

Až budu mít hotové i další, zase vám je ukážu. V plánu jsou Bradavice, Hobbit, Logo Targaryenů pro bráchu a logo Lannisterů pro mě :))

No už konec keců, zde to jest:
(omlouvám se za kavlitu, je to focené telefonem a za umělého osvětlení)

Je tu konec

4. ledna 2015 v 12:19 | Nu.
Achjooo, je to tady... konec prázdnin! Bhéééé :(

Víte, mě by ani tolik nevadilo, že musím zase do školy, na některé předměty se i těším, ale deptá mě představa všech těch testů. Celé prázdniny jsem se vědomě rozhodla "proflákat" (podle mě to byl maximálně dobře zužitkovaný čas, tak nevím zda se jedná o flákání) a nelituju toho, ale hned zítra z něčeho píšeme (netuším jaký předmět ani jaká látka) a nic neumím. Je špatně, že mi to je úplně jedno? Nejsem tvor, který by měl nějak echt dobré známky (zvláště pak matika, fyzika a chemie jsou každý rok za 4), ale letos jsem se pokoušela se trochu snažit a ty známky mám na moje poměry velmi dobré, tak mě mrzí, že si je teď asi zkazím. No... jednu mojí část to mrzí (asi tu ctižádostivější), ale ta druhá je ráda, že jsem ten čas věnovala tomu, co mě baví a na učení se vykašlala. No to teď nebudu nijak hlouběji rozebírat, mám v úmyslu se k tomu vyjádřit v nějaké jiném článku.

Co jsem ale chtěla říct především je, že tím jak nastane škola, už nebudu mít asi tolik času na blog. Články (z 99%) nebudou každý den a určitě ani nestihnu tolik číst články mých oblíbených bloggerů a to mě štve. A za to bych se chtěla předem omluvit. Ono mít třikrát týdně do pěti, do toho zařizovat spousty dalších věcí (školní časpois, studentskou radu, psaní pro jiné weby (se kterým chci začít), organizace charitativního běhu, organizace Majálesu... a jiných roztomilostí) není žádná sranda. Takže se na mě prosím nezlobte, ale asi budu méně aktivní (ale třeba se stane zázrak :D).

Proč jsem tam jen lezla?!

2. ledna 2015 v 16:07 | Nu.
Kdo z vás, přečte tento dlouhý článek o tragédii, keterá mě dneska potkala, je opravdu frajer :D. Doporučuji k tomu poslech této písně :D Kdo z vás článek číst chtít nebude, tak si poslechněte alespoň ji. :D

Mnoho povyku pro nic

31. prosince 2014 v 15:40 | Nu.

A je to tu vážení, opět povyk okolo nového roku. Všechna ta předsevzetí, sliby, zhodnocování těch uplynulých 365 dní apod. Já nevím, jak u vás, ale u mě příchod nového roku znamená jediné - že mi zase bude trvat než si zvyknu na to, že se píše jiné datum :D. Osobně nechápu, proč by právě TETO den měl znamenat v mém životě nějakou zásadní změnu. Pokud se chci rozhodnout ve svém životě něco změnit, můžu to přece udělat kdykoliv. Jistě pořád lepší teď něž nikdy, to bezpochyby. Takže pokud pro vás je nový rok motivací ke změně, držím vám všechny palce, co mám, ať se vám to povede. Snad se vám přání vyplní a tento rok pro vás bude úspěšný.

Jak to máte vy? Dáváte si nějaká předsevzetí? Dodržíte je? Já si jednou dala předsevzetí, že budu víc číst a vida... den bez knížky je pro mě nyní nemyslitelný :D. Jedete dneska někam slavit?

01.DIY: Toaleťákový strom

10. prosince 2014 v 21:55 | Ann
Podle mě absolutně geniální nápad. Až budu mít svůj byt 100% si to vyrobím! Co vy na to? :D

Avatary 32x32

10. prosince 2014 v 18:59 | Nu.
Nevím jak vy, ale mě osobně vždycky dělalo hrozný problém najít na internetu hezkého avatara. Hlavně pro komentáře na blogu, protože formát 32x32 nepatří k těm nejčastějším. Proto jsem byla nadšená, když jsem narazila na stránku www.iconarchive.com.

Je zde spousta skvělých avatarů, které lze vyhledávat pomocí mnoha kategorií (např. pozadí avataru, barva, nejoblíbenější, vánoční, zvířecí...). Avatary se také často vyskytují v setech, takže vám rozšíří výběr. Lze hledat i pomocí vyhledavače a klíčových slov. Avatary se prakticky vždy vyskytují ve VŠECH FORMÁTECH od 128x128 po 16x16.

Osobně nemám stránce co vytknout a vybrala jsem vám pro ukázku pár avatarů s odkazy na sety, ve kterých se vyskytují.
Pokud stránku ještě naznáte, určitě doporučuji ji využít.

Vkládám avatary v rozměru pro komentáře blogu tj. 32x32, ale může zde najít ty samé ve větším formátu :)

○ Zvířata
celá kolekce zde

Vánoce
celá kolekce zde


Muffiny
kolekce zde

Papriky
tuhle jsem sem musela dát takhle větší :D je fakt božanská! Celá kolekce zde

○ Star Wars
celá kolekce zde

○ Ksichty
celá kolekce zde
○ Game of thrones
avatar ve všech velikostech zde
Přidávám už jen odkazy na podle mě velmi hezké sety (bez ukázkových obrázků)

Sociální sítě (retro styl)
 
 

Reklama