I like

Malý princ ve filmu

8. ledna 2015 v 9:22 | Nu.
Vážení, zjistila jsem, že se chystá filmová verze mé nejoblíbenější knížky tj. Malého prince.

Zpočátku jsem se hrozně vyděsila. A myslím si, že i někteří z vás po tomto zjištění vytřeštili oči a v panice řekli něco ve smyslu "No to snad ne!". Je to proto, že většina filmových adaptací knih (zvláště tedy knih tohoto druhu) jsou totální sračky, které knihu podle mě nehorázně zničí a je mi z toho potom smutno/špatně/vzteklo. Ale pak jsem si pustila ukázky a kupodivu to nevypadá vůbec špatně! Pochopitelně se to bude od knihy (asi docela výrazně) lišit, ale i tak mě to mile překvapilo a docela se na to těším. Ten způsob animace se mi velmi líbí. To, že příběh čte malá holčička... to je právě ona odchylka, se kterou nevím, za budu spokojená, ale myslím si, že je to rozumné a vcelku zajímavé řešení, jak knihu přenést na filmové plátno. No, uvidíme v řijnu, kdy by film měl přijít do kin.


Půjdete?

Nejkrásnější báseň

22. prosince 2014 v 13:43 | Nu.
Jedna z nejdokonalejších básní, kterou jsem kdy slyšela, je LORD OF SILVER FOUTAINS. Milovníci Hobbita, už vědí... ano, zazněla ve filmu Hobbit (Šmakova dračí poušť). Pochopitelně asi hraje roli to, v jaké situaci a jak to řeknou, prostě atmosféra té básně je naprosto skvělá. Ačkoliv je velmi krátká. Vlastně aninevím, proč sem píšu tak dlouhý úvod, nebo proč vůbec píšu o takové "hlouposti", ale prostě jsem měla nějak básnickou náladu a chtěla jsem s vámi sdílet nadšení a nostalgii, které mám spojené s touto básní. Přidívím jí, jak v angličtině, tak pro ty, kdo v jazycích pokulhávají i v češtině, plus video (i neznalcům angličtiny se musí zastavit srdce :D)


Pak pán stříbrných fontán. Král drahocenných gem. Král slují pod horami povládne v domě svém. Dech svobody zavane, až vrátí se zas král, pak však jezero vzplane, radost se změní v žal.

TOP 7: Nejkrásnější chlapy ♥

19. prosince 2014 v 19:21 | Nu.
Někdo říká, že není nic hrošího, než být zamilovaný do někoho, kdo miluje někoho jiného a vy ho nemůžete mít. Ne. Nejhorší je, milovat někoho, kdo vůbec neexistuje! :D

Je zajímavé, jak snadno se zamilovávám do postav, které neexistují. Máte to tak také?

Jistě, herci jim čato propůjčují svou tvář a mají na tom tudíž také velký podíl, ale já se zamiluji vždy do tém postavy, ne do toho herce (s vyjímkou Severuse/Alana, tam zbožňuju oba dva, i když Severuse víc). Tudíž, se nedivte, že místo jména herce, je zde jméno té postavy, kterou představuje. Těm totiž patří má náklonost. Jen pokud je zde opravdu jméno herce, myslím herce;)

1. Severus Snape/Alan Rickman


2. Petyr Baelish


3. Thranduil


4. Sean Bean


5. Jaime Lannister


6. Richard Dean Anderson


7. Lucius Malfoy


Jaký je váš top? :D
 
 

Reklama