Září 2015

Podzimní outfity

29. září 2015 v 21:05 | Nu. |  Girl's Things
Ačkoliv nejsem moc typ holky, která si libuje v módě, tu podzimní absolutně zbožňuju! Hnědá, zelená a hořčičná (mé oblíbené barvy) jsou všude, nosí se šátky a čepice (což taky miluju!) a můžu nosit moje milované svetry

Přidávám jen takový oddechový článek outfitů, co jsem našla na pinterestu a totálně se do nich zamilovala.
Šíleně se mi líbí ty košile, co lezou ze svetrů!
Na závěr přidávám i bonus z dnešního mého nákupu, ze kterého jsem úplně na větvi :D.

Tak milé dámy, chvilka pro nás :3
(tím v žádném případě nechci diskriminovat muže! Jen to asi nedocení :D...)PFCH part 1: Jak vybrat správný dárek?

26. září 2015 v 13:31 | Nu. |  Christmas
Zdravím,
vím, že do Vánoc je ještě spousta času, ale i tak jsem se rozhodla zahájit projekt "preparing for christmas" (PFCH). Osobně si o sobě myslím, že jsem fakt dobrá v dávání (nejen vánočních) dárků a každým rokem se v tom zlepšuju. Možná právě proto, že přemýšlet o nich začínám už koncem září (hodně už i o prázdninách :D) a připravovat ty náročnější začínám už v říjnu. Letos jsem se zařekla, že první dárek koupím až v listopadu, abych zase neměla všechno už na podzim a nechyběla mi ta atmosféra vánočních nákupů (kterou hodně lidí nenávidí).

Ale vymyšlené, to už mít můžu a rozhodla jsem se s vámi v rámci této série podělit o zkušenosti, rady a tipy co se dárků týče. Vím, že spousta lidí v nákupech dárků tápe a co jsem koukala na internetu jsou většinou jen tuctové nudné tipy, na to co koupit. (ale také nějaké ty klasické zahrnu)


Osobně si myslím, že tato série bude zajímavá, hlavně proto že jsem šíleně nadšená z jejího psaní :D. Navíc jako student vím, jak je těžké kupovat dárky bez peněz :D. Budu se tedy i zaměřovat na levné alternativy a DIY. Zároveň je podle mě super, že se i vy v komentářích můžete podělit o rady a zkušenosti. A navzájem si tak pomůžeme.
No konec řečí, jdeme na to!


Proč vymýšlet dárky už takhle dopředu?

1. Vyhnete se typické nakupovací panice pár dní před Vánoci, kdy vůbec netušíte co komu dát
2. Dárky budete mít opravdu cíleně vymyšlené a nenakoupíte na poslední chvíli nesmysly
3. Pokud dostanete skvělý nápad na dárek, který je ale časově náročnější, máte čas ho vyrobit/nakoupit

Není kytka jako kytka aneb můj koníček

19. září 2015 v 14:56 | Nu. |  Other
Nazdar vážení, dnes článek z trochu jiného soudku. Psala jsem ho do školního časopisu a tak jsem se rozhodla se o něj podělit i s vámi :)). Snad někoho zaujme.
Vaše Nu. :))

Není kytka jako kytka

Od přírody jsem sběrač. Abych vám objasnila, co tento pojem obnáší, cituji tetičku wikipedii: Lovci a sběrači je rovnostářský typ společnosti, která získává většinu potravy prostřednictvím lovu divokých zvířat a sběru jiné volně se vyskytující potravy - planě rostoucích rostlin a jejich plodů, hmyzu, mlžů, plžů či medu. Přičemž sběr převažuje nad lovem… Lov a sběr je prvotním způsobem obživy rodu Homo, který byl praktikován po většinu lidské existence.

Moje prapraprababička a moje další praprababičky musely být zákonitě sběračky, jinak si to neumím vysvětlit. Mám neskutečné nutkání ke sběru všeho, co lze prostě v krvi. Od sběru třešní a očesání každé dostupné jabloně u silnice až právě po bylinkaření, o kterém vám dnes budu povídat.
Obvyklá reakce na to, když někomu řeknete, že sbíráte bylinky nebývá příliš pozitivní. Většinou se na vás dotyčný divně zašklebí a zeptá se "cooo?". Přitom vezměte v úvahu všechna pozitiva tohoto (pravda dnes již ne zrovna "in") koníčku! Že žádné nevidíte? Pak bych vám tedy ráda objasnila některé stereotypy a bylinkaření více přiblížila.

Probíhá to zhruba takto: Jdete na procházku na čerstvý vzduch s košíkem, plátěnou taškou a batohem na zádech, je jaro nebo léto, takže počasí je krásné a vy ještě spalujete přebytečné kalorie chůzí (pravda, zase tak moc toho nespálíte, ale přece). Jdete, jdete, kocháte se krajinou a náhle: "hele heřmánek!". Usednete, pustíte do uší oblíbenou muziku nebo třeba audioknihu a začnete otrhávat. Když už máte dost, nebo očešete vše, co je v dosahu (u mě spíš ten druhý případ), jste již trochu opálení a odpočinutí a můžete vyrazit dál. Takto pokračujete, dokud není vaše sběračská podstata uspokojena i dalšími druhy bylin. Doma je pak rozložíte na staré noviny a necháte (většinou) ve stínu uschnout. Když jsou usušené a nezbývá v nich již žádná vlhkost, nasypete do sklenice a opatříte etiketou.

Jsem závislá na...

14. září 2015 v 16:44 | Nu.
Zaujal mě jeden bod znějaké challange, co jsem nedávno viděla a rozhodla se jí napsat, páč nějak vůbec nestíhám a čas na napsání něco hlubokomyslného nemám :(... ale zase jsem vás nechtěla zanedbávat :3

Na čem jsem závislá?

1. Jsem závislá na žvýkačkách. Musím žvýkat pokaždém jídle (páč mi vadí ta chuť toho jídla, co zůstane v puse). Proto jsem v jednom kuse ozbrojena balíčkem modrých orbirek :D.

2. Jsem závislá na čtení harry potter (slash) fanficion. Teď jsem měla nějaký problémy, tak jsem přes měsíc nečetla, ale posledních pět let to byla denní rutina :D.

3. Jsem závislá na seriálech. K nim se více vyjádřím za čtyři dny, ale úplně zbožňuju si jen tak něco oddychovýho pustit. Nebo naopak zapnout něco s tak spletitým příběhem, že vás to zcela pohltí. Jako neumím si představit svůj život bez Hry o trůny a Dr. Who... asi i bez Přátel :D.

4. Jsem závislá na černém čaji. Každý den minimálně dva. Zbožňuju je! ♥

5. Jsem závislá na svém medvídkovi Oscárkovi, neusnu bez něj. (Nebo usnu, ale hodně špatně)

Na čem jste závislí vy? :))

Čeho bych zbavila svět...

3. září 2015 v 15:58 | Nu. |  I Think
Ahojky, dneska zase trochu myšlenkových pochodů :3

Pokud bys mohla svět zbavit jedné věci, jaká by to byla? Velmi zajímavá otázka nad kterou jsem musela docela dlouho přemýšlet. Věcí mě napadlo víc tak mezi nimi budu tak nějak přeskakovat.


Jednoznačně bych svět zbavila kabelů! :D Už roky předpovídám, že kabely budu zkázou lidstva. No řekněte, kroutící se šňůry, které se po sobě navzájem sápou jako ďáblovo osidlo? Co to sakra je? V jednom kuse o to zakopáváme; v jednom kuse se nám ukrucují konektory; nikdy nemůžeme najít, který že z té změti kabelů na podlaze je ten, co vede do klávesnice; když hledáte nabíječku nebo nějaký USB kabel, najednou se všechny hromadně vypařily... Svět bych jednoznačně zbavila kabelů! Netuším jak by se to vyřešilo technicky... ideálně kdyby vše běželo na sluneční energii (jo vím, bylo by to složitější), ale ty šňůry mi už lezou krkem.


Chvíli jsem uvažovala, že bych svět zbavila nemocí, ale to by fakt nešlo, holt příroda redukuje slabé jedince (jo hnusný, ale je to tak)... Ale určitě bych ho zbavila všech postižení! Všichni slepí by viděli, hluší slyšeli a mentálně zaostalí žili normální život. Je to podle mě úplně nejhorší věc, co vás může potkat. Postižení... Fakt bych si moc přála, aby nic takového neexistovalo.

Taky bych svět šíleně ráda zbavila omlouvám se za svůj slovník kreténů na vedoucích pozicích. Blbci, co jsou úplně pitomý, buzerujou vás kvůli pitomosti, nejsou přístupní rozumným zlepšovacím návrhům, jinde se chlubí vaší prací. Ať už je to šéf v práci, ředitelka ve škole (která vám mimochodem letos udělala příšernej rozvrh!) nebo diktátor. Pryč s nima! Tam maj být rozumný lidi a basta. V takovém světe chci žít! :D


A nakonec bych na světě změnila hned dvě (paradoxně protikladné) věci a to... absolutně bych vymýtila hladomor a obžerství. Když někdo má třistapadesát kilo a je médii obletovaný jako nejtlustší žena světa, i přes to, že sežrala tolik jídla, že by celý Somálsko mělo vystaráno až do Vánoc... no jako pardon, ale co to je? Nikdo na světě nesmí trpět hlady! A protože jsem měla vymítit jen jednu věc, určitě volím toto. Podle mě největší světové neštěstí.

A/N: možná jste čekali, že bych nastolila světový mír a zbavila ho nenávisti. Ale to jsou podle mě věci, které nelze zneškodnit. Války ačkoliv jsou strašlivé posouvají společnost dál, jak sociálně tak technologicky. Nenávist je lidská a já nechci nabourávat lidskost. Ale chápu, že můžete mít jinný názor.

Co byste ze světa sprovodili vy?