Srpen 2015

03. Citátové obrázky

29. srpna 2015 v 19:02 | Nu. |  Quotes
Dnes přidávám zase pár citátových obrázků, které se mi naschromáždily v PC.
Btw: Tip na dárek... (udělala jsem ho pro kámošku, co teď má těžké období) Na proužky barevného papíru jsem nějak hezky napsala různé inspirativní citáty (jako... ať to nevzdává a tak). Poté jsem je na několikrát přeložila a všechny dala do sklenice, kterou jsem hezky nazdobila. Každý den si může ráno jeden vytáhnout a hned vše půjde líp :D. Jde to použít i jako motivace, každé ráno před odchodem od školy.
Je to fakt skvělý dárek a udělal jí velikou radost! Čerpala jsem i z těchto citátů + z předchozích dvou částí. :))
Back to school: Tag

26. srpna 2015 v 14:09 | Nu. |  Tags
Nadárek,
sice možná někomu z vás už lezou "back to school" věci krkem, ale já je úplně zbožňuju! Nemohla jsem si tedy odpustit stát se součástí této každoroční mánie :D.
Tento tag jsem našla na tagovky.blogerka.cz a malinko ho upravila, tak snad se vám bude líbit a opět se trochu více seznámíme. Pokud se rozhodnete ho udělat, určitě zanechte odkaz, moc ráda se podívám! Tak jdeme na to...


1. Do jaké třídy půjdeš?
Jdu do posledního ročníku na osmiletém gymnáziu = letos maturuju :( bhééé

2. Co si oblečeš první den do školy?
Tak tohle jsem nikdy neřešila, ale jelikož letos jako maturanti vítáme slavnostně prváky, tak si beru černé, takové ty nad pas vysoké kalhoty se spoustou knoflíku (kdybyste někdo věděl, jak se tenhle typ kalhot jmenuje, budu ráda, když mě poučíte :D) do nich zastrčenou bílou košili a zmijozelskou kravatu! Už se nemůžu dočkat, až si to vezmu na sebe :D.

3. Na co se nejvíc a nejmíň těšíš?
Těším se pochopitelně na kamarády, taky se těším na semináře, co jsem si zvolila (filosofie, literatura a zemák)ty mě moc bavěj (super profesoři, zajímavá látka), také se těším na ogranizaci maturitního plesu :3. Netěším se na matiku! Jestli mě kvůli ní nepustějí k maturitě, tak budu pěkně naštvaná! :D

4. Co je tvoje nejoblíbenější část připravování se do školy?
Chystání si penálu. Všechny ty barevné tužky a fixy, aby váš sešit vypadal k světu... to miluju!

Nepleťte si pojmy aneb jak poznat, že milujete?

24. srpna 2015 v 18:50 | Nu. |  I Think
Ahoj,
k tomuto tématu týdne mám jen velice stručný článek, ale přesto si myslím, že je dostatečně výstižný. A mám potřebu se k tomu vyjádřit. Protože zaměňování těchto dvou pojmů, mě irituje jako málo co.


Stejně jako mnoho dalších lidí nesnesu, když si někdo plete mít někoho rád a milovat ho. Milovat někoho je to úplně nejvíc, co může být. A rozhodně to chce čas. Nikoho nemůžete milovat po čtrnácti dnech. To prostě nejde. Jste možná zamilovaní, ale nic víc. Milovat... to je cit, který se jen tak nevytvoří. A podle mě... pokud milujete, milujete navěky. (s tím se asi můžeme sáhodlouze hádat, ale já to tak mám) Stále miluju přítele, se kterým už dva roky nejsem a vždycky ho milovat budu. Prostě to vím.

Každopádně... já k určení toho zda někoho opravdu milujete používám následující metodu: Pokud by vaše láska potřebovala transplantaci srdce... dali byste jí to svoje?

Dřív jsem používala metodu: Kdyby někdo vystřelil, postavili byste se před něj? Ale pak mi došlo, že je to neobjektivní, protože jednáte hrozně v afektu a podle mě byste naprosto instinktivně bránili skoro kohokoliv. Ale u té transplantace si to fakt musíte rozmyslet... fakt budete na tom operačním sále... jste si plně vědomi, že za chvíli zemřete... to je úplně něco jiného.

Třeba už u rodičů bych váhala a asi bych jim srdce nedala. Vím, že tohle je něco jiného než romantická láska, ale jen tím chci říct, že to je opravdu to nejsilnější pouto jaké existuje.

Když milujete, milujete za každých okolností. I když vás ten druhý opustil. To bych chtěla zdůraznit a vůbec to nechápu... když někoho milujete a on odejde... jak ho můžete začít nenávidět? Měli byste mu přát štěstí. Milovat znamená upřednostňovat potřeby toho druhého před svými. Milovat znamená, že s tím dotyčným budete ať už (nedej bože) oslepne, ochrne, ztloustne nebo zplešatí... prostě vždycky! Pokud poté odejdete, nebo dotyčného začnete nenávidět... Dostatečně jste ho nemilovali.

A chci vám říct, že pokud někoho milujte, opravdu milujete, dokazujte mu to každý den, každou hodinu... ukažte mu/jí jak moc pro vás znamená. Tak moc bych toho chtěla ex-příteli říct a nemůžu...

Dala bych mu srdce bez váhání. Co vy, dali byste své srdce?


(To, že teď byste své srdce ještě nedali, ale neznamená, že třeba časem byste to neudělali. Neplašte se proto a nerozcházejte se s nikým, po přečtení tohoto článku! To bych nerada. Mít někoho rád je v chození úplně normální a stav milovat přijde zákonitě později. Jen tomu druhému stále necpěte jak moc ho milujete, když ještě tak daleko nejste.)

Omlouvám se za tolik Severuse, ale on je podle mě dokonalým příkladem toho znamená MILOVAT.

Back to school: Rady a tipy

21. srpna 2015 v 11:54 | Nu. |  Other
Nazdárek vážení, po delší době přidávám článek. Nevím, kdy bude další, ale měla jsem potřebu tenhle napsat.

Škola se blíží a celý internet zaplavují Back to school videa a články. Protože mě hrozně baví je sledovat/číst, viděla jsem jich opravdu hodně a rozhodla jsem se s vámi podělit o ty nejlepší a nejužitečnější věci, které vám usnadní život studenta. Všichni víme, že totiž není vůbec snadný. Vybrala jsem tedy tipy, co jsem našla online a nadchly mě + přidávám nějaké své.

Snad vám článek trochu pomůže. Držím vám palce v návratu do školy a věřím, že to zmáknete bravurně ;).

Vaše, Nu.

Tip 01:
Je dokázáno, že mozek si nejlépe pamatuje věci cca 30 minut před tím, než jdete spát. Proto se doporučuje přečíst si látku, ze které píšete test, těsně před spaním. Hotové kombo je, když si tu samou látku přečtete ještě hned po probuzení. Váš mozek by si ji měl pamatovat lépe.

Tip 02:
Když se učíte na písemku žvýkejte při tom nějakou příchuť žvýkačky, kterou normálně nežvýkáte. Tu samou si potom vezměte při testu. Mozek bude mít chuť žvýkačky spojenou s danou látkou a bude vám pomáhat vybavit si všechny vědomosti.
(Tohle mě úplně nadchlo, budu muset hned vyzkoušet!)

Tip 03:
Namluvte si danou látku do telefonu a poté jí poslouchejte ráno při cestě autobusem do školy. (Dělám pokaždé a fakt to pomáhá!) Pomáhá také, když si jí namluvíte, posloucháte jí a zároveň jí i čtete. Mozek si jí lépe uloží do paměti.

Tip 04:
Jak se namotivovat k učení? Na každý odstavec, který se musíte z vašeho sešitu naučit, si položte nějakou vaši oblíbenou sladkost (gumového medvídka, kostičku čokolády) a pokaždé, když se daný odstavec naučíte si ji můžete vzít. Bude vás to hnát vzhůru za další sladkostí. Ale ne abyste všechno snědli bez naučení! Odolat je těžké, ale sladkost je za odměnu, pamatujte :D.


Tip 05:
Když máte mít před třídou prezentaci, domluvte se s pár spolužáky, aby vám na konci položili otázku, kterou jim sami určíte (a tudíž na ní budete perfektně znát odpověď), učitel si pak bude myslet, že jste dané problematice opravdu porozuměli.

Tip 06:
Je vlastně jen obnovou pětky. Když máte na konci své prezentace pokládat otázky třídě, předem odpovědi prozraďte spolužákům. Oni se vyšvihnou, že dávali pozor a vy budete v očích učitele za dobré učitele :D.

Tip 07:
Když jste ve stresu před zkoušením apod. Jemně si dýchejte na špičku palce. Vedou odtamtud nervová zakončení k srdci a foukáním na ně se snadněji uklidníte.


Tip 08:
Když se učíte na test, zopakujte vše co jste se naučili tak, že látku budete někomu vyprávět, jako byste vy byli učitelem. Já mám svého plyšáka a vždycky mu danou látku vysvětluji. Srovnáte si tak všechny souvislosti a snadněji pochopíte o co že vlastně jde.