Tři filosofové

1. března 2015 v 15:54 | Nu.
Opět se vám omlouvám za neaktivitu, ale mám toho teď trošku víc. Hlavně jsem začala chodit do práce, tak než se tam všechno naučím apod. Proto dnes, jen takový mini článek. Snad se to zlepší a budu víc stíhat psát a hlavně ČÍST vaše blogy. Obzvláště mě mrzí že nestíhám sledovat Liz, Hellen a MadyHarryho... Všem se moc omlouvám. Jsem příšera.


Tři filosofové, které bezmezně zbožňuji uctívám a jsou pro mě největšími vzory:

1. Antonie de Saint-Exupéry
2. Friedrich Nietzsche
3. Nicollo Machiavelli

Přesně v tomto pořadí. Ti chlapy opravdu věděli o čem mluví. Je vidět, že měli neskutečně zmáklou psychologii a uměli skvěle předvídat reakce a odhadovat člověka. Myšlenky, které je napadly, jsou úžasné, ale geniální na nich je, jak skvěle ty myšlenky dokázali vyjádřit. Hrozně ráda se k nim vracím. Třeba si jen před spaním čtu jejich citáty, nebo prostě vezmu jejich knihy a náhodně je někde otevřu a čtu, vždycky je zrovna na té stránce, kterou jsem otevřela něco geniálního. Fakt ty chlapy mám ráda a hrozně mi přirostli k srdci. Exupéryho zbožňuji už hrozně dlouho, poté se přidal Nietzsche a nejnovější je pro mě Machiavelli. Jsem docela zvědavá, kdo přibude časem a zda je budu sále shledávat takhle skvělé i za dvacet let... Ale myslím, že budu.

Koho máte rádi vy? Kdo je takový váš "mentor"? Máte rádi filosofii?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Liz Liz | E-mail | Web | 3. března 2015 v 16:59 | Reagovat

Myslím, žr tomu tak opravdu bude i za takových dvacet let u tebe, jen to možná budeš chápat jinak, víš jak to myslím. Musím se přiznat, znám jen Exupéryho, což je mi trochu líto a pokusím se omrknout i ostatní dva :)
Pro mě je to též Exupéry a poslední dobou i George Bernard Shaw, hrozně si chci přečíst Pygmalion (My Fair Lady), protože jeho slova jsou prostě..úžasná.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama