Březen 2015

Oznámení

7. března 2015 v 10:31 | Nu.
Blog neruším, ale pozastavuji na dobu neurčitou. Teď prostě nestíhám. A na článcích to bylo hrozně moc vidět. Ale psát sem mě moc baví a mám ráda vás, co sem chodíte, takže se určitě zase vrátím. Jen zatím nevím kdy...
Děkuji za pochopení.
Vaše Nu.

Tři filosofové

1. března 2015 v 15:54 | Nu.
Opět se vám omlouvám za neaktivitu, ale mám toho teď trošku víc. Hlavně jsem začala chodit do práce, tak než se tam všechno naučím apod. Proto dnes, jen takový mini článek. Snad se to zlepší a budu víc stíhat psát a hlavně ČÍST vaše blogy. Obzvláště mě mrzí že nestíhám sledovat Liz, Hellen a MadyHarryho... Všem se moc omlouvám. Jsem příšera.


Tři filosofové, které bezmezně zbožňuji uctívám a jsou pro mě největšími vzory:

1. Antonie de Saint-Exupéry
2. Friedrich Nietzsche
3. Nicollo Machiavelli

Přesně v tomto pořadí. Ti chlapy opravdu věděli o čem mluví. Je vidět, že měli neskutečně zmáklou psychologii a uměli skvěle předvídat reakce a odhadovat člověka. Myšlenky, které je napadly, jsou úžasné, ale geniální na nich je, jak skvěle ty myšlenky dokázali vyjádřit. Hrozně ráda se k nim vracím. Třeba si jen před spaním čtu jejich citáty, nebo prostě vezmu jejich knihy a náhodně je někde otevřu a čtu, vždycky je zrovna na té stránce, kterou jsem otevřela něco geniálního. Fakt ty chlapy mám ráda a hrozně mi přirostli k srdci. Exupéryho zbožňuji už hrozně dlouho, poté se přidal Nietzsche a nejnovější je pro mě Machiavelli. Jsem docela zvědavá, kdo přibude časem a zda je budu sále shledávat takhle skvělé i za dvacet let... Ale myslím, že budu.

Koho máte rádi vy? Kdo je takový váš "mentor"? Máte rádi filosofii?