Únor 2015

Potřebuji vaší radu

23. února 2015 v 13:41 | Nu.
Nazdárek všem, mám na vás menší dotaz ohledně designu. Líbil by se vám, některý z těchto dvou? Stránka i pozadí by byly ve stejné barvě. Takové jednoduché, ale hezké... nebo zda mám nechat tento? Budu ráda, když zahlasujete v anketě nebo napíšete svůj názor do komntářů. Nebojte se i případné kritiky, dělám to pro to, aby se VÁM líbilo sem chodit (ačkoliv desing je jistě vedlejším faktorem).

Harry Potter TAG II.

20. února 2015 v 20:34 | Nu. |  Tags
Trošku nabourám rozvrh a dneska přidám TAG, ale nemohla jsem si pomoci. Tenhle mi přišel opravdu skvělý, zajímavý a zábavný. Tudíž, když ho někdo také uděláte, rozhodně zanechte zprávu, moc ráda si ho přečtu!

Jaká je tvoje nejoblíbenější kniha?
Princ dvojí krve. Je tam hodně Severuse <3, baví mě Křiklan a jeho večírky. Začíná se tam vyjasňovat spousta věcí jako viteály (plus zničení jednoho) a Voldyho minulost. Ron brankář, dvojčata mají svůj krámek. Brumbál zemře- kdo by to sakra čekal? Levandulin vztah s Ronem je také boží... Fakt mám ten díl ráda nejvíc.

Jaký je tvůj nejoblíbenější film?
Také princ dvojí krve. Hrozně se mi líbilo jak byl udělaný. Konečně nějaký díl, kde se promítl i humor obsažený v knížkách, které jsou místy fakt hrozně vtipné, což v žádném jiném HP filmu není vůbec znát. Ale hodně se mi líbil i Ohnivý pohár. Skvěle udělané Bradavické jezero, vánoční ples apod.


Jaká je tvoje nejmíň oblíbená kniha/film?
U knihy určitě Fénixúv řád. Je hrozně dlouhá a málo se toho tam děje. První půlka je úplně o ničem, druhá už je lepší, ale i tak mě fakt baví nejmíň a dává mi vždycky hrozně zabrat jí přečíst.
Film určitě Vězeň z Azkabanu (kterého má většina lidí nejraději). Ošklivě udělané Bradavice a jejich pozemky. Hagridova bouda někde úplně v háji. Ošklivý zapovězený les. A když přihlédnu k tomu jak moc nesnáším Lupina s Blackem (což ale není objektivní hodnocení a není to problém filmu, je to můj problém), tak je to fakt horror. Nemám ten film ráda. Fuj.

Antonie de Saint-Exupéry: Citáty

17. února 2015 v 18:32 | Nu. |  Quotes
Ti z vás, kdo mě pravidělněji sledují si možná již všimli, že hrozně moc zbožňuji Exupéryho. Pro mě je úplně geniální filosof s hrozně moc obdivuji, jak skvěle dokáže své myšlenky a postoje přenést na papír. Moje nejoblíbenější Exupéryho dílo však není kupodivu Malý Princ (ačkoliv ho většinou uvádím jako nejoblíbenější knihu a opravdu ho zbožňuji), ale Citadela. Opravdu pečlivě a s láskou jsem pro vác vybírala mé nejoblíbenější citáty, plus jsem přihodila pár takových těch hodně známých. Ty pro mě nejúžasnější jsem označila srdíčkem ♥. Snad vás také nějké zaujmou.

PS: opravdu težko vybrat citáty z Citadely, když je to vlastně jeden veliký dokonalý citátát :D Takže jsem vybrala jen pár, aby vás navnadily k četbě ;)♥ "Vysálo dokonce i zlatou barvu písku, až natolik zbělel a ztratil obsah, že jsme tu končinu nazvali Zrcadlo. Protože ani zrcadlo nic neobsahuje a obrazy, jimiž se naplní, jsou bez váhy i trvalosti. Protože jako solné jezero, i zrcadlo někdy spaluje oči." (Citadela)

"Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí"

"A tak ten, kdo byl poražen a znovu sbírá síly, je pro mne větším vítězem než ten, kdo se těší ze včerejšího vítězství jako lenivec ze sklizně, a spěje už jen k smrti." (Citadela)

"Bral vážně bezvýznamná slova a byl proto velice nešťasten."

Kdo to tam furt mluví?

16. února 2015 v 10:27 | Nu. |  I Think
Také máte problém zkrotit své myšlenky při usínání? Pokud ne, tak jste velmi šťastnými obyvateli planety Země. Myslím, že s neutichajícím tokem myšlenek před usnutím má problémy většina lidí. Já jsem součástí této většiny. Jsem jedna z těch, kdo musí jít spát v deset, aby v jedenáct usnuli. Dlouho jsem si myslela, že když se maximálně unavím, spánek pak přijde logicky rychleji... jaké bylo pak moje překvapení, když jsem zjistila, že u mě to tak nefunguje. Můžu být k smrti unavená, ale v hlavě mi pořád někdo mluví a já nemůžu usnout! Jak ten hlas mám ksakru umlčet? :D


Vyzkoušela jsem už snad všechny způsoby na rychlejší usínání. Představovat si černý bod, který se stále pomalu rozpíná, dokud nebudete mít černo před očima a usnete; představit si sebe na nějakém krásném místě, kde se cítím příjemně a začít kolem sebe stavět zeď, dokud nebude až nad hlavou (a ještě vyšší)... ta zeď má symbolizovat uzavření vaší mysli a docela mě to baví, protože to připomíná nitrobranu, ale prostě to u mě nefunguje. (a podobné metody)

Je to všechno asi o stavu mysli a vnitřní disciplíně. Doufám, že se někdy dobře usínat naučím. Hlavně mám problém nepřestat myslet na to, jak je vlastně úžasný, že teď prostě za chvíli usnu... a zase se probudím až ráno... (tak teď to znělo hodně pitomně :D frajer, kdo mě pochopil :D, pokusím se to vysvětlit lépe). Že prostě v jedné chvíli jste vzhůru v jedenáct večer a v druhé jste vzhůru v sedm ráno. To je tak hustý! A často se do takovýchto myšlenek zamotám tak, že mozek už nevypnu :D.


Skvěle o tom mluví Dušek (upřímně si nejsem jistá zda ve Čtyřech nebo Páté dohodě). Ten tam říká, že odmalička se učíme myslet a tohle umění jsme ovládli tak dokonale, že už pak ani neumíme nemyslet :D. Proto je těžké mozek před spánkem vypnout.
Zvlášť já, věčný filosof... pro mě je to nemožný úkol!
Strašně závidím lidem, co jsou schopni usnout absolutně kdykoliv a kdekoliv. Bývalý přítel byl schopný usnout, když ho vezli rodiče ráno 10 minut autem do školy. Jednou u nás dokonce zakopl, spadl na postel a usnul! :DDDD (já se mohla smíchy zbláznit :D,ne že by usnul při tom pádu, ale jak dopadl, byl líný vstát a do 30 sec. usnul :D). Tohle se mě stát rozhodně nemůže.Jste rychlousínači nebo vám to trvá? Máte nějaké osvědčené typy na to jak rychle usnout? Budu za ně vděčná, třeba konečně objevím něco funkčního.

Valím bulvy

15. února 2015 v 16:02 | Nu.
Říkám si, že mám po náročném týdnu konečně čas, kouknout se na blog. Přihlásím se a nestačím valím vočadla :D. Nikdy by mě nenapadlo, že můj článek bude na titulní straně blogu (což jsem se dozvěděla díky komentáří Liz :D) a už vůbec ne, že se u něj vyskytne 48 komentářů! *this is fucking awesome!*
Tímto moc děkuji všem, kdo komentovali, kdo můj blog navštěvují a komu se líbí. Opravdu mě překvapilo množství pozitivních reakcí na takový vcelku obyčejný a velmi krátký článek, jsem opravdu hrozně moc potěšena a dojata (ani nevíte jak... pro ěm je tohle opravdu nepředstavitelná reakce na můj článek). Velmi oceňuji i to, že pokud s mým názorem někdo nesouhlasil, doložil příklady proč a ukázal mi jeho pohled na věc, místo toho aby nadával apod.
Pokud jste to někdo prošvihl a zajímalo by vás, o jaký článek šlo: Žijeme ve špatné době?

Od příštího týdne by blog měl opět normálně fungovat ;) Moc děkuji všem, co se vyjádřili k designu a chápali, že nestíhám psát. Zatím asi ponechám tenhle a budu postupně vymýšlet ještě nějaký jiný :D.

Mějte se famfárově,
Vaše Nu.

Změny se tu vůkol dějí

6. února 2015 v 21:01 | Nu.
Zdravím všechny čtenáře,

jen se chci omluvit, že mi stále není přiliš dobře, musím dohánět věci do školy a začala jsem chodit do práce, takže s větší aktivitou tento týden ještě nepočítejte, ale pak už bude snad vše při starém :)). (Na komentáře bych měla stihnout odpovědět během víkendu). Jistě jste si všimli, že blog prodělal menší změnu. V systému stránek se nic zas tak nezměnilo, ale záhlaví a barva jsou jiné. Budu ráda, když mi dáte vědět, který vzhed se vám líbí víc. Tamten modrý mi přišel elegantnější, ale tenhle je zase takový útulnější a veselejší... no budu ráda, když napíšete váš názor. Také jsem založila novou rubriku, kde budu dávat průchod svému ženskému já. Bude se tam tedy objevovat kosmetika, vlasové nápady a třeba oblečení apod. Ale neplánuji tam přispívat nějak extra často, rozhodně to tu nechci změnit na beauty blog :D.

Doufám, že se na mě nezlobíte a nezanevřete na wonderforest.
Chybíte mi.
Vaše Nu.

Omluva a vtipný bonus

2. února 2015 v 18:32 | Nu.
Omlouvám se lidi, jsem nemocná, nějakou chvíli teď nebudu psát. Jistě chápete ;)

Přidávám něco pro zasmání :D Narazila jsem na to někde v hlubinách internetu a úplně mě to odrovnalo :D. Hlavně čínská akciovka :D Doufám, že se všichni máte dobře a jste zdraví.
-----

KŘESŤANSTVÍ: Máš dvě krávy. Jednu dáš sousedovi.
SOCIALISMUS: Máš dvě krávy. Stát ti obě vezme a zavře tě.
KOMUNISMUS: Máš dvě krávy. Stát ti obě vezme a dá ti trochu mléka.
EVROPSKÁ UNIE: Máš dvě krávy. Stát ti vezme obě, jednu zastřelí, podojí druhou a mléko zahodí.
TRADIČNÍ KAPITALISMUS: Máš dvě krávy. Jednu prodáš a koupíš si býka.
Stádo se zvětšuje a hospodářství roste. Nakonec vše prodáš a jdeš do důchodu.
ČESKÝ KAPITALISMUS: Na dvě krávy si vezmeš půjčku od banky ve výši 1600 mil. Kč a odstěhuješ se na Bahamy.
Banka posléze zjistí, že to nebyly krávy, ale kozy. Rozdíl zaplatí daňoví poplatníci.
AMERICKÁ AKCIOVKA: Máš dvě krávy. Prodáš jednu a nutíš druhou aby dávala mléko za čtyři.
Později najmeš konzultanta, aby zjistil proč kráva chcípla.
FRANCOUZSKÁ AKCIOVKA: Máš dvě krávy. Jdeš do stávky, protože chceš tři.
JAPONSKÁ AKCIOVKA: Máš dvě krávy. Navrhneš je tak, aby byly desetkrát menší a dávaly dvacetkrát tolik mléka.
Pak vytvoříš leporelo o chytré krávě nazvané Kravakimono a budeš je prodávat po celém světě.
ČÍNSKÁ AKCIOVKA: Máš dvě krávy. K tomu 300 lidí, kteří je dojí.
Vykazuješ plnou zaměstnanost, vysokou produktivitu skotu a zatkneš novináře, který tato čísla zveřejňoval.
BRITSKÁ AKCIOVKA: Máš dvě krávy. Obě jsou šílené.
ITALSKÁ AKCIOVKA: Máš dvě krávy. Nevíš ale, kde jsou, a tak jdeš na oběd.
RUSKÁ AKCIOVKA: Máš dvě krávy. Spočítáš je ještě jednou a zjistíš, že jich máš pět.
Spočítáš je ještě jednou a zjistíš, že jich máš 42.
Spočítáš je ještě jednou a zjistíš, že jsou jen dvě.
Přestaneš počítat a otevřeš další láhev vodky.