Prosinec 2014

Mnoho povyku pro nic

31. prosince 2014 v 15:40 | Nu. |  Other

A je to tu vážení, opět povyk okolo nového roku. Všechna ta předsevzetí, sliby, zhodnocování těch uplynulých 365 dní apod. Já nevím, jak u vás, ale u mě příchod nového roku znamená jediné - že mi zase bude trvat než si zvyknu na to, že se píše jiné datum :D. Osobně nechápu, proč by právě TETO den měl znamenat v mém životě nějakou zásadní změnu. Pokud se chci rozhodnout ve svém životě něco změnit, můžu to přece udělat kdykoliv. Jistě pořád lepší teď něž nikdy, to bezpochyby. Takže pokud pro vás je nový rok motivací ke změně, držím vám všechny palce, co mám, ať se vám to povede. Snad se vám přání vyplní a tento rok pro vás bude úspěšný.

Jak to máte vy? Dáváte si nějaká předsevzetí? Dodržíte je? Já si jednou dala předsevzetí, že budu víc číst a vida... den bez knížky je pro mě nyní nemyslitelný :D. Jedete dneska někam slavit?

Nietzsche citáty

30. prosince 2014 v 23:39 | Nu. |  Quotes
Nějak nemůžu usnout, tak jsem se rozhodla ještě než skončí mé citátové úterý, přidat článek. Rozhodla jsem se vás, Nietzschem nepolíbené, trochu vzdělat. Většina z vás ho asi zná ze školy jen jako zakladatele nacismu. Proto vám nabízím prostřednictvím těchto mnou vybraných citátů poznat ho i z jiné stránky. Já osobně ho mám velmi ráda. (A pro případné šťouraly, ne nejsem nacista).

Navnadím vás mými třemi nejoblíbenějšími a koho zaujmou, nechť pokračuje v četbě. :D

"Čím výš vzlétneme, tím menší se zdáme těm, kteří nedovedou létat."

"Kdo zápasí s nestvůrami, ať se má na pozoru, aby se přitom nestal nestvůrou. A hledíš-li dlouho do propasti, vhlédne pak propast i do tebe."

"Nikdy se nevzdám a nepřestanu zdůrazňovat lapidární drobnost, kterou tito pověrčiví lidé velice neradi přiznávají - totiž to, že myšlenka přijde, když chce "ona", ne když chci "já".


10 věcí, které miluji a nenávidím

29. prosince 2014 v 12:15 | Nu. |  Tags
V rámci Tagovacího dne, jsem se rozhodla udělat něco, abyste mě lépe poznali. Věřím, že spoustě z vás, je asi jedno, co mám nebo nemám ráda, ale myslím, že vám to může pak pomoci lépe pochopit některé má názory a postoje :). Nuže, vrhnu se na to. Docela se obávám toho, zda dokážu napsat 10 věcí, které nenávidím, ale beru to jako výzvu :D.

Miluji

1) Antoina de Saint-Exupéryho (styl psaní, filosofii... oh je dokonalej :D, hlavně Citadela je má oblíbená)
2) Oscara Wilda (od svých 12ti let jsem blázen do všeho co napsal, nemluvě o jeho skvělých citátech)
3) Slash fanfiction na Harryho Pottera (plus samozřejmě HP samotného :D)
4) Černý čaj (i zelený a bylinkové mám ráda, vypiju alespoň 4 denně, bez ohledu na roční období)
5) Hra o tůny!
6) Starší chlapy (jak jste si mohli všimnout v mém výběru nejvích sexy chlapů :D) hlavně Severus a Petyr ♥.
7) Gaye (hrozně moc bych chtěla bejt chlap a bejt gay... nesnášim, že musím být žena!)
8) Václava Havla
9) Dr. Who <3
10) čtení, psaní, filosofování, citáty :))

Nenávidím

1) Nespravedlnost
2) Neochota
3) Nevděk (aneb má velká trojka :D)
4) Hloupost
5) Bezmoc
6) Vedro (tak 30°+)
7) Maso
8) 50 Shades of gray (uráží mě to nejen jako spisovatele, ale i jako úchyla :D)
9) Růžovou barvu
10) Psát o tom, co nenávidím :D, páč na nic (kromě velké trojky :D) nemůžu přijít.


Projekt abeceda: A jako Alkohol

27. prosince 2014 v 13:45 | Nu. |  I Think
Jsem tu se slibovaným projektem Abeceda. Rozhodla jsem se začít písmenem A, ačkoliv si ještě nejsem jistá, zda budu dodržovat abecední pořadí ostatních článků. Jen ještě připomenu, o čem v projektu jde... Každý týden bych chtěla přidat krátkou (případně i delší) úvahu na téma začínajícím jedním písmenem z abecedy. Písmena se nebudou opakovat a postupně využiji celou abecedu. Uvidíme, co z toho vznikne :D
Vaše Nu.Co mě dělá šťastnou

24. prosince 2014 v 12:33 | Nu. |  I Think
Na blogu Liz jsem objevila skvělý nápad na článek (mimochodem zajímavý blog :D) a snad se na mě nebude zlobit, když se inspiruji a udělám něco podobného. Prostě vypíšu věci, které mě dělají šťastnou a když mi bude smutno, bude super se na tohle podívat a připomenout si přávě ty dobré věci. Myslím si, že je to opravdu ženiální nápad. Budu ráda, když na svém blogu rovněž vypíšete co vás dělá šťastnými a budete v tomto "projektu" pokračovat. Přijde mi to jako jednoduchá a vcelku efektivní cesta jak lidem připomenout, že na světě je tolik dobrýc věcí!


Oblíbené citáty od Shakespeara

23. prosince 2014 v 17:52 | Nu. |  Quotes
Dneska v rámci Citátového dne, přidávám něco málo ze Shakespearovských her a od něj samotného. Většina z nich je (řekla bych) notoricky známá. Chápu, že mné z vás asi Shakespear nebe, ale já ho mám ráda (tedy jak co... třeba Hamleta miluju a Richarda III nesnáším :D). Taky jeho sonety jsou super :3.

Pro vás, co jste Shakespearovi jestě nepřišli na chuť (a třeba neradi chodíte do divadla), nebo ho máte naopak rádi, doporučuji filmové zpracování Hamleta s Kennethem Branaghem (pokud neznáte, ten co hrál Lockharta :D) já měla čtyřhodinovou režisérskou verzi, ale ztratila se někde v metrixu :D. Zde přidávám pro zájemce odkaz na stažení klasické (dvou hodinové) verze, opravdu to stojí za vidění (a pokud jste na něm nebyli v divadle, nebudete za barbary, co neviděli Hamleta :D).


Projekty blogu

22. prosince 2014 v 18:22 | Nu.
Nazdárek,
přidávám jen malý informační článek s jednou otázkou na vás, čtenáře. Oznamuji, že chci udělat projekt, který jsem viděla už u pár blogerek. Jmenuje se abeceda. Spočívá v tom, že vždycky jednou za čas (já bych chtěla jenou týdeně) napíšete článek na jedno písmeno abecedy. Postupně napíšete články na všechny její písmena (já vynechám Q, X apod.). Myslím si, že by to mohlo být docela zajímavé. Jen nevím, zda brát písmena popořadě, nebo klidně na přeskáčku. Pokud vás tento projekt zaujme, určitě se také zapojte! Prvn článek plánuji na téma Alkohol (aby se žačalo tím A :D).

A teď ona otázka na vás. Našla jsem ještě jeden projekt, který mě moc zaujal a docela bych ho dala od nového roku. Je to 31 dní challage, kdy každý den přidám článek na témata, která můžete číst níže. Má otátka zní, zda by vás to, jako čtenáře zajímalo. Rozhodně se nebojte řícti ne :D Dole je anketa, tak budu moc ráda, když mi dáte vědět, zda by vás tato challange bavila. Ty články by byly jen krátké a asi by ani nenarušily rozvrh blogu ;).

Btw: opravdu si užívám, že jsou prázdniny a mám tak čas psát i několik článků deně (včetně některých do zásoby :D). Až zase začne škola budu ráda za pár týdně. Nojo... 3x týdně škola do pěti... grrr, fujky, blele :/

Nejkrásnější báseň

22. prosince 2014 v 13:43 | Nu. |  I like
Jedna z nejdokonalejších básní, kterou jsem kdy slyšela, je LORD OF SILVER FOUTAINS. Milovníci Hobbita, už vědí... ano, zazněla ve filmu Hobbit (Šmakova dračí poušť). Pochopitelně asi hraje roli to, v jaké situaci a jak to řeknou, prostě atmosféra té básně je naprosto skvělá. Ačkoliv je velmi krátká. Vlastně aninevím, proč sem píšu tak dlouhý úvod, nebo proč vůbec píšu o takové "hlouposti", ale prostě jsem měla nějak básnickou náladu a chtěla jsem s vámi sdílet nadšení a nostalgii, které mám spojené s touto básní. Přidívím jí, jak v angličtině, tak pro ty, kdo v jazycích pokulhávají i v češtině, plus video (i neznalcům angličtiny se musí zastavit srdce :D)


Pak pán stříbrných fontán. Král drahocenných gem. Král slují pod horami povládne v domě svém. Dech svobody zavane, až vrátí se zas král, pak však jezero vzplane, radost se změní v žal.


Knižní tag

22. prosince 2014 v 10:22 | Nu. |  Tags
Našla jsem tenhle knižní tag, některé otázky jsem domyslela, některé naopak vynechala. Takže, pokud jste jako já milovníci knih, budu ráda, když tento tag také uděláte a zanecháte mi na něj odkaz ;). Moc ráda si přečtu, co máte rádi vy :).


Jak vzniklo to Nu.

21. prosince 2014 v 19:52 | Nu.
Moji milí čtenáři, nejprve bych vám chtěla hrozně moc poděkovat za to, jakou podporu ve vás mám. Určitě jsem nečekala hned ze začátku, takovouto aktivitu z vaší strany a moc bych vám chtěla poděkovat, že moje články čtete a někteří z vás se sem dokonce vracíte. Moc to pro mě znamená. A vím, že to asi zní debilně a klišoidně, ale opravdu moc děkuju.


Ale nyní k tomu, co jsem chtěla napsat. Jen v krátkosti bych vám chtěla osvětlit, proč jsem si zvolila zrovna přezdívku Nu. Kdo čeká nějaký veliký výzam, toho asi zklamu. Chtěla jsem přezdívku, se kterou by si mě nikdo nespojil. Aby nebyla šance, že mě mí přátelé najdou a pokud najdou, aby je nenapadlo, že to jsem já. Nechci totiž aby o tomto blogu věděli. Když víte, kdo váš blog čte, ovlivňuje vás to v psaní (víte jak to myslím).

No a tak jsem se nechala inspirovat skvělým animákem Zataženo občas trakaře :D. (Kdo jste to ještě neviděl, určitě doporučuju, hlavně ta dvojka je fakt dobrá :D) Pokud si vybavíte, tak v té dvojce říká ta jahoda Flintovi, právě NU, když si myslí, že to je jeho jméno. Tak jsem to použila :D Páč jmenovat se FLDSMDFR, by bylo až moc drsný :D.

tady to právě nakonci říká ;)
Jen se bojím aby mi ta přezdívka časem nezačala lézt na nervy :D Ale lepší mě nenapadla :D

Zas ty hrozné(?) Vánoce

21. prosince 2014 v 13:56 | Nu. |  I Think
"Nesnáším Vánoce! Je to samej stres, přežírání, běhání po obchodech a podobný blbiny. No hrůza, už aby to bylo za námi!"
Taky byste těmhle lidem nejraději vytrhli jazyk, aby už nikdy nemohli podobnou pitomost vyslovit?


Já prostě nějak nechápu, proč na Vánoce tolik lidí nadává. Vy ano? Jistě, uznávám, že ti co nechají nakupování dárků na poslední chvíli, nejspíše budou pod velkým tlakem a plní stresu. Ale za to přece nemůžou Vánoce! (dále jen s malým v) Za to můžou oni. Oni přece nechali nakupování na poslední chvíli. Proto bych těmto lidem ráda vzkázala: Nenadávejte tedy na vánoce, ale na sebe (pokud už nadávát musíte). Výmluvy typu, že jste měli spoustu práce a na nakupování dárků nebyl čas, absolutně neberu. Vždyť jste na to měli celý rok.

Reklama

21. prosince 2014 v 13:14 | Nu.
Ačkoliv je mi to krajně nepříjemné, chtěla bych podotknout, že se účastním soutěže o nejhezčí fotku s vánoční tématikou na tomto blogu. Rozhodně vás nenabádám, abyste pro mě hlasovali, ačkoliv by mě to pochopitelně potěšilo. Prostě, kdo máte zájem mrkněte na to a hlasujte, pro tu fotku, které se vám bude nejvíce líbit.

V té mé jsem chtěla udělat narážku an to, jak se lidé fotí na FB apod. v zrcadle, tak že já se vyfotím ve vánoční kouli, ale nevím, zda to bylo řádně pochopeno :D


Oblíbené citáty z Harryho Pottera

20. prosince 2014 v 14:14 | Nu. |  Quotes


- Brzy bude třeba volit mezi tím, co je správné a co je snadné.

- Je mnohem snažší odpustit tomu, kdo se mýlil, než tomu, kdo měl pravdu.

- Potlačit na chvíli bolest vede jen k tomu, že bolí ještě víc, když ji pak ucítíš.

- Lidé mají sklon, volit právě to, co je pro ně nejhorší.

- Není dobro ani zlo. Existuje jen moc, a lidé natolik slabí, než aby o ni usilovali

- Samozřejmě, že se to děje uvnitř Tvé hlavy, Harry. Ale proč by to mělo znamenat, že to není skutečné? ♥

- Láska je velmi mocná síla. Mění to, kým jsme, a čím se stáváme.

- Nezáleží na tom, jak se kdo narodí, ale co se z něj stane.

- Štěstí lze nalézt i v té nejtemnější době, pokud nezapomeneme že existuje světlo. ♥

- Mladí si nedokážou představit, jak uvažují a co cítí staří. Starci se ovšem prohřeší, když zapomenou, jaké to bylo, když byli mladí.

- Lhostejnost a nezájem často způsobí mnohem větší škody než otevřený odpor.

- Opravdový pán smrti před smrtí neutíká. Ví, že musí zemřít, a chápe, že ve světě živých jsou mnohem horší věci než umírání.

- Oči má zelené jak čerstvá žába v láku
a černý vlas mu padá do čela.
Jen o něm sním, je úžasný,
ten hrdina, co zmohl Pána zla.
(Valentýnka pro Harryho od Ginny) :D

TOP 7: Nejkrásnější chlapy ♥

19. prosince 2014 v 19:21 | Nu. |  I like
Někdo říká, že není nic hrošího, než být zamilovaný do někoho, kdo miluje někoho jiného a vy ho nemůžete mít. Ne. Nejhorší je, milovat někoho, kdo vůbec neexistuje! :D

Je zajímavé, jak snadno se zamilovávám do postav, které neexistují. Máte to tak také?

Jistě, herci jim čato propůjčují svou tvář a mají na tom tudíž také velký podíl, ale já se zamiluji vždy do tém postavy, ne do toho herce (s vyjímkou Severuse/Alana, tam zbožňuju oba dva, i když Severuse víc). Tudíž, se nedivte, že místo jména herce, je zde jméno té postavy, kterou představuje. Těm totiž patří má náklonost. Jen pokud je zde opravdu jméno herce, myslím herce;)

1. Severus Snape/Alan Rickman


2. Petyr Baelish


3. Thranduil


4. Sean Bean


5. Jaime Lannister


6. Richard Dean Anderson


7. Lucius Malfoy


Jaký je váš top? :D

Filmový tag

19. prosince 2014 v 18:49 | Nu. |  Tags
Tag, který jsem viděla na tomto blogu :)